29. Polnochrčická neckiáda se uskuteční v sobotu 25. července od 13 hodin. Obec a místní dobrovolní hasiči opět připravují událost, která bude nezpochybnitelným magnetem pro stovky lidí z širokého okolí.

Neckiáda je v regionu výjimečná tím, že nestaví na importovaných estrádních umělcích, ale spoléhá na kreativitu místních lidí. Tradičně se koná u obecní požární nádrže, kde je přes vodu postavena úzká soutěžní lávka nesená traktorovými dušemi. Původně se jednalo o akci určenou pro pobavení dětí a mládeže, postupem času se podnik nevídaně rozrostl a stala se z něj vyhledávaná rodinná bžunda.

Místostarosta Polních Chrčic David Záhora potvrdil, že letos bude neckiáda pojata velmi originálně: "Celá akce má netradiční zimní tématiku, znamená to tedy, že soutěže pro děti budou ´zimní´ jak na vodě, tak na suchu. Bude připraveno i iglú - největší v okolí 30 kilometrů, speciální skluzavka ´U zmrzlého´, kolo jezdící jako po ledě, bludiště sestavené Ledovou královnou a samozřejmě tradiční Polnochrčická střelnice a spousta dalších známých i neznámých atrakcí. Myslíme i na nejmenší, pro které bude připraven dětský koutek. V rámci programu během odpoledne vystoupí kapela Kronos Combo a na večerní zábavu je připravena kapela PEKLO. Celý program uzavře fireshow. O bohaté občerstvení se tradičně postarají místní hasiči. Budou podávány rozličné zimní speciality z mrazáků. Jako pohyblivé občerstvení a po zkušenosti z předchozího roku zavítá i vzácný host a to zmrzlinář Čentovič, který bude prodávat pochutiny přímo ze svého kola." slad