Festival Southern rock & blues se uskuteční v Kolíně v pátek a sobotu 13. a 14. května. Hlavní festivalovou scénou se stane Městský společenský dům, na Karlové náměstí zahrají vybrané kapely v sobotu odpoledne zdarma.

Chybět nebudou hvězdy mezinárodního formátu, v pátek to bude Peter Lipa s kapelou, v sobotu renomované kanadské trio Monkey Junk.
Program festivalu je znám již řadu měsíců. Na poslední chvíli došlo jen k jediné výrazné změně. Švédská kapela Rebel Road musela své hostování v Kolíně zrušit kvůli tragické události v rodině baskytaristy.

"Tahle kapela měla být pro mě samého southern-rockovým vrcholem letošního festivalu. Navíc ještě nikdy u nás v České republice nehrála a mohla to být premiéra jako řemen," posteskl si spolupořadatel festivalu Dalibor Mierva. Náhradou zahrají v Kolíně polští Highway, kterým silně aplaudovalo kolínské publikum již v roce 2009 na 3. kolínské Jižanské noci.

Na festivalu se představí i kolínský kytarista Joe Čerňanský se skupinou Jirka Rollo & Co. sestavenou pouze pro tuto příležitost. V jejím obsazení se kromě kytaristů Čerňanského a Rolla objeví baskytarista Petr Ryba, klávesista Jaroslav Šantrůček a bubeník Pavel Kačus.

Program Southern rock & blues Kolín

pátek 13.5.

18 h. Městský společenský dům
"Visegradský večírek":  Gamba Blues Band (CZ), Asphalt Horsemen (H), Peter Lipa Band (SK) Rebelianci (PL), v předsálí Petra Börnerová duo (CZ/SK).

sobota 14.5.

12 h.  Karlovo náměstí
Shout The Blues Band (CZ), Bluesable (CZ), Ivan Hajniš & New Blues Band (CZ), Bandoleros (CZ).
18 h. Městský společenský dům
Jirka Rollo & Co. (CZ), Highway (PL), Monkey Junk (CAN), Blue Rocket (CZ). V předsálí Racek/Vaňkát (CZ). pres