Od pátku do neděle proběhne 45. ročník festivalu Kmochův Kolín. Letos se ještě více pokusí pořadatelé přilákat mladé diváky. Proto dnes od 19 hodin na Karlově náměstí vystoupí pod heslem ... a Kmoch by se nezlobil kapely Yo Yo Band, Traband, The Tap Tap (to je zvláštní uskupení hudebníků a pacientů Jedličkova ústavu), Tleskač a Buty. Příznivcům pro Kmochovu přehlídku tradiční hudby zahrají na Zámecké taktéž od 19 hodin Městská hudba Františka Kmocha a orchestry Gerwens Muzirkkorps z Holandska a Suchdolanka. V první den festivalu nemůže chybět Nocturno ve sv. Bartoloměji od 21 hodin. Dechová tělesa se v tento den ještě sejdou od 14.30 hodin v Kutné Hoře a od 17 do 21 hodin u hobbymarketu OBI.

Sobotní program začne na Karlově náměstí v 10 hodin imaginárním setkáním s Františkem Kmochem, pod nímž se skrývají koncertní bloky vybraných orchestrů. Slavnostní Polední koncert Kolínské filharmonie má opravdu vypuknout ve 12 hodin. Na své si přijdou i fanoušci jazzové muziky, kteří se mohou těšit ve 13.15 hodin. Průvod orchestrů je naplánován na 14.30 hodin. V 16 hodin následuje slavnostní zahájení festivalu. Další koncertní bloky jdou na řadu v 16.20 hodin, tentokrát pod hlavičkou Podvečerní pocta F.K. Program na hlavním placu vyvrcholí ve 21.45 hodin československou tancovačkou. I v tento den bude v provozu scéna u OBI (od 10 a od 13.30 hodin). Kapely rovněž vystoupí v rodišti Františka Kmocha v Zásmukách (od 10.30 hodin) a v Kutné Hoře (od 10 a od 15.15 hodin).

Nedělním dějištěm festivalu bude už jen Karlovo náměstí. Orchestry zde budou vyhrávat od 10 a od 12.30 hodin. Monstrkoncert začíná ve 14.30 hodin.

Jak bývá skoro zvykem, pořadatele vypeklo počasí. Konec týdne bude podle předpovědi podmračený s občasnými srážkami, o víkendu má být kolem 16 stupňů. meč