Město Kolín bude v letošním roce pravidelně organizovat na Karlově náměstí každý druhý pátek farmářské trhy. Ten první už tento pátek 6. března. "Podpora místní produkce je prioritou, ale dáváme prostor i například holandským nebo slovenským sýrům, maďarským klobásám a salátům," řekl Vojtěch Klouček, zaměstnanec Městského úřadu v Kolíně.

Z Kolínska se má ukázat na Karlově náměstí zelárna ze Starého Kolína, občerstvení z Vítězova a jablka z Tuchoraze. Ke koupi bude zdravá výživa, maďarské delikatesy, koření, pekařské výrobky, dřevěné výrobky do kuchyně, masné výrobky, sýry, koše a stoličky, Krakonošovy dobroty, rakytníkové výrobky, trdelník, obalované oříšky atd. Možná bude cibule z Velimi nebo výrobky Poděbradské mlékárny.

Další farmářské trhy se mají konat 20. března a dále každý sudý pátek, mimo 1. května, 12. června a letních prázdnin. Každodenní trhy na Karlově náměstí - ovoce, zelenina, sadba, stromky, zboží týkající se svátků, za pár dnů to budou Velikonoce atd. - zůstávají dál. slad