Ustavující zasedání nových členů Zastupitelstva města Kolína (ZM) se konalo včera odpoledna ve velkém sále Městského společenského domu v Kolíně. Nejprve odstupující starosta Miroslav Kaisler (ČSSD) předal řízení zasedání nejstaršímu zvolenému členovi ZM, devětašedesátiletému Jiřímu Šafaříkovi, jemuž noví zastupitelé složili zastupitelský slib. Všichni, až na Zuzanu Vejdělkovou (ČSSD), která na zasedání dorazila s více než půhodinovým zpožděním a slib složila dodatečně.

 Nominování na starostu byli Jiří Buřič (ODS) a Jiří Pěkný (ČSSD), poměrem hlasů 18:9 v tajném hlasování zvítězil Jiří Buřič. Prvním místostarostou se stal MUDr. Pavel Hoffman (SNK ED) a druhým místostarostou mgr. Roman Pekárek (ODS). Všichni tři výše jmenovaní se automaticky stali rovněž členy Rady města Kolína. Zbývajících šest členů rady bylo schváleno ve složení: mgr. Ondřej Plašil (ODS), Jakub Plašil (ODS), MUDr. Eva Matějková (ODS), MUDr. Václav Navrátil (SNK - ED), Jiřina Veselá (Strana zelených) a ing. Karel Sova (Koalice Nestraníci a KDU-ČSL).

 Z průběhu hlasování a obsazení funkcí ve vedení města je zřejmé, že koalici v čele s ODS vytvořily všechny zbývající strany, vyjma KSČM a ČSSD. Na žádnou funkci nebyl nominován pouze Miloš Fišera, jediný zvolený zástupce Nezávislých.
kop

Nový starosta Kolína, Jiří Buřič

Noví členové Zastupitelstva města Kolína