Tramvaj opět na Václavském náměstí? V Praze se o této události právě hovoří. Loni mluvilo vedení města Kolína o tom, že by se měla zavést autobusová linka i do středu města, na Karlovo náměstí. A tento rok by myšlenka měla dojít naplnění.
Na ústředním rynku by mohla vzniknout nová zastávka poblíž budoucího sídla regionálního muzea a městského informačního centra v domě č.p. 8, to jest poblíž tzv. Veigertovského domu. Stávající radniční koalice si tento záměr zadala do svého programového prohlášení.
"V současnosti se nová trasa linky Městské autobusové dopravy připravuje společně s dopravcem, konkretizujeme ve spolupráci s odborem dopravy a s pomocí dopravní policie místa zastávek i trasu linky. S dopravcem připravujeme nový jízdní řád a zvažujeme i budoucí variantu pro Zálabí. Nová linka si musí projít licenčním řízením a věřím, že budeme úspěšní", uvedl místostarosta Tomáš Růžička (Kolíňáci), který má na starosti problematiku dopravy v našem městě.
Tomáš Růžička dále uvedl, že trasa nové linky by měla vést částečně přes stávající zastávku u Komerční banky v Kutnohorské ulici, u Všeobecné zdravotní pojišťovny v ulici U Křižovatky, v Polepské, Jateční a v Žižkově ulici blízko krajské nemocnice. Dále by měla být zřízeny i nové zastávky například v ulici U Nemocnice, v místech, kde se nachází plicní oddělení kolínské nemocnice. Trasa povede také Benešovou ulici, ulicí Na Magistrále, dále pravděpodobně ulicí Antonína Dvořáka, Zborovská, Pražská a kolem hlavní pošty na náměstí Republiky.
Řeší se ještě, zda bude autobus opravdu zajíždět i na sídliště nedaleko nové rozhledny, kde bydlí převážně zaměstnanci TPCA. Se zahájením provozu nové linky se čeká, až bude dokončena rekonstrukce domu nového sídla regionálního muzea, k čemuž dojde pravděpodobně v červnu. Jak nám sdělil místostarosta Tomáš Růžička, "bude se jednat o sázku na třináctku!" Tak by se právě nová linka měla jmenovat. pres