Návštěvníci Natrucu se mohou těšit velmi pestrou dramaturgii festivalu, ve které nechybí například nejlepší česká funky formace Monkey Business v čele s charismatickým duem Tonya Graves a Matěj Ruppert. Svým "discofunky" je stylově blízký další interpret, mnoha cenami ověnčení Nightwork, výborná kapela, která má ve svém středu několik protagonistů, známých z televizních obrazovek či divadelních prken. Zajímavým lákadlem budou bezesporu i zahraniční hvězdy festivalu Natruc. Z Německa dorazí evropská punk rocková star Green Frog Feet, vítězové soutěže MTV Best New Rocker a kapela, která má za sebou vystupování po boku takových interpretů jakými jsou Simple Plane, zpěvačka Pink, či naposledy američtí Bloodhound Gang, se kterými odjeli Green Frog Feet letošní jarní evropské turné. Dalším zahraničním hostem jsou italští AIM. Výborná indie-rocková kapela, která tradičně předvádí dravou show, jakou na českých pódiích rozhodně nemáte šanci vidět.

Z jiného hudebního protipólu je Banjo Band Ivana Mládka, mající na svém kontě velmi dlouhý výčet zlidovělých hitů, které zná každý, ale málokdo měl možnost slyšet songy jako Jožin z bažin či Medvědi nevědí na živo. Banjo Band Ivana Mládka vystupuje na festivalech jen zřídka, vždy však jeho vystoupení patří k absolutním vrcholům. Podobně netradičním festivalovým hostem je seskupení Pavla Jakuba Ryby a Michala Davida. Zatímco P.J. Ryba patří k světově nejuznávanějším jazzovým hráčům na basovou kytaru, o Michalu Davidovi, hitmakerovi 80. let, se jen málo ví, že je zároveň excelentním jazzovým pianistou. Tito dva pánové obklopení dalšími výbornými muzikanty připraví návštěvníkům Natrucu naprosto jedinečný hudební zážitek.

Další vystupující festivalu Natruc česká pop-punková jednička Rybičky 48 patří naopak mezi časté hosty velkých českých festivalů, stejně jako plzeňští Mandrage, nejjasněji zářící nová hvězda na českém hudebním nebi. Festival Natruc bude pro fanoušky obou kapel speciální především tím, že zazní připravovaný společný singl obou kapel a také drum set v podání bubeníků obou kapel - Ondry Štorka a Matyáše Vordy. Můžete se rovněž těšit na výborné energické ska v podání Fast Food Orchestra, skvělé kapely River Jordan, Fate Magazine, O5 a Radeček, L.O.S nebo Prohrála v kartách v čele s Filipem Horáčkem, autorem oceněným několika cenami akademie populární hudby Anděl. Zajímavá nová jména slibuje i probíhající soutěž Natruc Talent pro nadějné kapely, které mají šanci vystoupit na tomto renomovaném festivalu.

Už nyní si můžete zakoupit lístky na festival Natruc za zvýhodněnou cenu 200 Kč + poplatky v předprodejní síti Ticketstream. Tato cena platí do 1. června. Více informací naleznete na www.natruc.eu. meč

Ivan Mládek. Repro - www.honzabenko.cz