První kolo 11. ročníku grantového programu TPCA pro Kolínsko je uzavřeno. Desítky žádostí o podporu neziskových projektů v regionu dorazily do TPCA a nyní je mají v rukou porotci, kteří rozhodnou, které z projektů pošlou do dalšího kola. Automobilka se znovu chystá podpořit ty nejlepší záměry částkou čtyři milion korun a o uchazeče o finanční injekci rozhodně není nouze.
"Celkem k nám do uzávěrky dorazilo 58 projektů, které nyní začne posuzovat odborná porota," říká koordinátorka společensky odpovědných aktivit TPCA Monika Koťarová.
 Projekty vybrané odbornou porotou postoupí do internetového hlasování, které se uskuteční od 1. do 15. dubna na webových stránkách automobilky. Veřejnost na Kolínsku bude tak moci podpořit záměry, které se jí budou nejvíce zamlouvat.
 Město Kolín se  grantového programu opět aktivně účastní. V letošním roce se uchází o tři zajímavé projekty:
Rekonstrukce teras Městského společenského domu - Město Kolín chce tímto projektem řešit neutěšený stav městských teras, které se nacházejí na zajímavém místě v samém centru Kolína. Terasy jsou umístěny za budovou radnice města Kolín. Jedná se o klidnou zónu přímo v centru Kolína s výhledem na Labe a věž Práchovnu. Prostor teras je několik let nevyužívaný a veřejnost do něj nemá přístup. Městské terasy je nutné opravit a prostor uvést do stavu vhodného k užívání, tj. vyčistit prostory, ošetřit stávající zeleň, nevyužívaný bazének zavést hlínou a osázet, opravit schody a obložení, nakoupit a instalovat lavičky a odpadkové koše. Požadovaná částka: 435 600 Kč.
Rekonstrukce a doplnění městského kamerový systém - systém v současné době disponuje 26 pevnými kamerovými body a jedním mobilním kamerovým bodem. Pořízením tří nových mobilních kamerových bodů bude výrazně posílena mobilita kamerových bodů v návaznosti na momentální potřebu monitorování exponovaných míst v souvislosti s pácháním protiprávného jednání, která zvýší pravděpodobnost jeho odhalení. Požadovaná částka: 264 796 Kč.
Podpora rozvoje kultury a sportu - tímto projektem bychom rádi podpořili organizaci 7 tradičních kulturních a sportovních akcí. Den záchranářů, Kmochův Kolín, Kolínské kulturní léto, Gasparáda, Kolínské sportovní dny, Sportovec roku, Rozsvícení vánočního stromu. Požadovaná částka: 480.000 Kč. m. hovorka, pres