Volby do zastupitelstev obcí, jakož i 1. kolo voleb do Senátu Parlamentu ČR proběhnou dnes 10. října od 14 do 22 hodin a zítra 11. října od 8 do 14 hodin. Druhé kolo voleb do Senátu, pokud ovšem některý z kandidátů hned napoprvé nezíská přes 50 procent všech hlasů, se koná v pátek 17. a 18. října ve stejných časech jako 1. kolo. V tomto případě volič obdrží hlasovací lístky ve volební místnosti ve dnech voleb.

Na senátora ve volebním obvodu č. 42, který je tvořen celým okresem Kolín, jižním dílem okresu Nymburk a částí okresu Praha-východ, bude s konečnou platností kandidovat sedmička uchazečů. Jsou to ekonomka Regina Davídková (ANO 2011), ředitel Městské knihovny v Kolíně Pavel Kárník (TOP 09), lékař Milan Rak (ODS), prezident Asociace českých cestovních kanceláří a agentur Roman Škrabánek (Úsvit), předseda okresního výboru strany František Švarc (KSČM), ředitelka centra sociálních a zdravotních služeb Emilie Třísková (ČSSD) a stávající senátor Pavel Lebeda (Republika, dříve kandidoval za ČSSD). 

Ve volbách do Zastupitelstva města Kolína se střetnou: Změna pro Kolín, Kolíňáci, TOP 09, ČSSD, ODS, Úsvit pro Kolín, ANO 2011 a KSČM. meč