Mírový pochod - festival Padajátra patří již několik let k nejoblíbenějším akcím hnutí Haré Krišna na světě a účastní se ho tisíce lidí. I v naší vlasti se toto veselé nahlédnutí do tradiční indické kultury a duchovnosti koná pravidelně, a to každý rok v jiném regionu.
Letošní 22. ročník mírového pochodu povede přes Kolínsko - od Poděbrad přes Velký Osek, Kolín, Konárovice a Týnec nad Labem do Pardubic. Nádherný Padajátrový povoz tažený dvěma voly a pěší účastníky čeká ve dnech 24. července až 10. srpna celkem 91 kilometrů.
 „Do Kolína přijedeme už ve středu 29. července někdy kolem 12. hodiny od Velkého Oseka a rádi bychom prošli přes náměstí na místo konání programu. Druhý den 30. července.dopoledne bychom ještě prošli kolínská sídliště,“ řekl jeden z pořadatelů Daniel Bohman.
 Průvod bývá nepřehlédnutelný díky pestré skupině zpěváků, hudebníků a tanečníků ve vaišnavském oblečení, zpívajících jednoduchou píseň - poselství starodávné Indie. V cíli každé etapy se od 18 hodin uskuteční večerní kulturní program.
Petra Nedbala, jednoho z pořadatelů, jsme se zeptali, kolik lidí letos v průvodu půjde a co mohou lidé očekávat od večerního dvouhodinového programu.
"Najednou se nás sejde 15- až 30, celkem se nás vystřídá 40 až 50. Návštěvníky našeho večerního festivalu čeká 8 věcí, které zlepšují náladu a které od nás dostanou zadarmo: 1) živá diskotéka pro děti, 2) vystoupení tanečnice, 3) ukázka volů, 4) veselé divadlo, 5) malování na obličej, 6) ochutnávka, 7) tři soutěže o ceny a 8) překvapení na závěr - létající banány. Které voly návštěvníci uvidí, je otázkou. slad

Trasa Padajátry 2015
/program na uvedených místech večer od 18 hodin/

So 25. 7. KOUTY- na hřišti
Po 27. 7. PODĚBRADY - na Ostrově
Út 28. 7. VELKÝ OSEK - Dělnický dům
Čt 30. 7. KOLÍN - Restaurace STAP u areálu Borky
Pá 31. 8. KONÁROVICE - Hospůdka Na vinici
So 1. 8. TÝNEC nad Labem - Masarykovo náměstí
Po 3. 8. TETOV - na sportovním hřišti
Út 4. 8. ŘEČANY nad Labem - na Hřišti
St 5. 8. PŘELOUČ - park za Základní školou
Čt 6. 8. LÁNY na Důlku - hřiště u mateřské školy
Pá 7. 8. SVÍTKOV - u Zdravotního střediska
Ne 9. 8. PARDUBICE - třída Míru, před Českou Pojišťovnou 2647