Roman Virt se v Kolíně představí jako učitel buddhismu Diamantové cesty. V Městském společenském domě Kolín promluví ve středu 18. března od 19 hodin na téma "Meditace". Muž, který učí lidi ponořit se do hloubky bezpečně a beze strachu, nabídne svým posluchačům ponor do vlastní mysli. Součástí večera je totiž i krátká ukázka meditace.

Roman Virt je jedním z prvních buddhistů Diamantové cesty v České republice – před dvaceti lety stál u vzniku tohoto oblíbeného buddhistického směru, k němuž se dnes hlásí většina českých buddhistů, více než 3,5 tisíce lidí.  Meditace podle něj přináší celkový rozvoj dokonalých kvalit mysli, který nakonec vrcholí v plném rozvoji lidského potenciálu – stavu osvícení, jehož dosáhl Buddha Šákjamuni.

„Meditace je dárkem, který dokáže lidská mysl dát sama sobě. Díky meditaci se rozvíjejí vlastnosti, jako je soucit, moudrost a neohroženost. Doslova na ně získáváme čas, když si budujeme odstup a zároveň plné soustředění na přítomný okamžik,“ vysvětluje Roman Virt. slad