Policisté zahájili trestní stíhání 23leté ženy z Kolína. Je obviněna ze spáchání pokračujícího trestného činu zpronevěry, z pokračujícího trestného činu poškozování cizích práv, z trestného činu porušování tajemství dopravovaných zpráv a z trestného činu úvěrového podvodu. Dopustila se jich v souvislosti s výkonem svého povolání tím, že několika adresátům nedoručila poštovní poukázky k vyplacení finančních prostředků, kdy tyto poukázky následně opatřila falešným podpisem a takto získané peníze si ponechala pro svoji potřebu s úmyslem se obohatit.

Aby toho nebylo málo, následně uzavřela s bankovním ústavem úvěrovou smlouvu. V žádosti o úvěr přitom úmyslně zamlčela své finanční závazky vůči jiným společnostem a svým podpisem stvrdila pravdivost těchto údajů a úvěr nesplácela.

Hmotná škoda, kterou způsobila, byla vyčíslena na 71.787 Kč. "Za spáchání těchto trestných činů ji hrozí trest odnětí svobody na 6 měsíců až 3 léta," doplnila mluvčí kolínského ředitelství Policie ČR nprap. Petra Langmannová. meč

Policisté čapli nezodpovědnou pošťačku. Ilustrativní obrázek