Kolínské Kino 99 připravilo na příští měsíc kromě Projektu 100, o němž se zmíníme o pár dní později, několik zajímavých projekcí. Uvede např. dva nové české filmy: Líbáš jako bůh Marie Poledňákové a Ocas ještěrky Ivo Trajkova. K vidění ale bude i Podivuhodný případ Benjamina Buttona, jehož hlavní protagonista Brad Pitt je horkým favoritem na Oscara. Dalším oceňovaným snímkem je Valčík s Bašírem, kteří získal nominaci na Zlatou palmu v Cannes 2008, a též byl nominován na Oscara za nejlepší neanglicky mluvený film. Děti se zase mohou těšit na pokračování animovaného Madagaskaru.

Společenský dům v Kolíně zve v únoru na koncert zpívajícího kytaristy a exčlena Pražského výběru Michala Pavlíčka. Roli předskokana splní legendární kapela Abraxas. Malí i velcí posluchači, pokud ti zrovna nebudou v práci, se mohou těšit na Hodinu zpívání s Jaroslavem Uhlířem.

Kolínské divadlo v novém měsíci láká na vystoupení svébytných písničkářů Karla Plíhala a Vlasty Třešňáka, ale i na vzácnou návštěvu z Brna, jehož městské divadlo zde představí Poprask na laguně Carla Goldoniho. Na své si přijde i mainstreamové publikum, pro nějž přichystalo komedie s Lukášem Vaculíkem nebo Petrem Rychlým. meč

Karel Plíhal vystoupí v únoru v kolínském divadle