V kolínském závodě TPCA se v úterý uskutečnilo finálové kolo jazykové soutěže pro střední školy. Nejlepší práce byly oceněny poukazy na jazykové pobyty do zahraničí v hodnotě 20.000, 10.000 a 8.000 korun. Na prvním místě se umístili studenti z kolínského Gymnázia, na druhém žáci Střední zdravotnické školy Kolín a třetí místo bylo uděleno týmu studentů ze Střední průmyslové školy Kolín. Ceny studentům společně předali zástupci TPCA a Středočeského krajského úřadu – prezident automobilky  Yasuhiro Takahashi a Mgr. Radek Coufal, vedoucí Odboru školství, mládeže a sportu Středočeského kraje.

Jazykovou soutěž vyhlásila automobilka TPCA v září loňského roku, školní kola proběhla  na šesti kolínských školách v průběhu prosince. Soutěž byla určena pro všechny čtyři ročníky středních škol, jeden tým se skládal ze tří studentů.

„Přípravu soutěže pro TPCA pomáhal zajistit Středočeský krajský úřad, Odbor školství, mládeže a sportu. Celkové náklady projektu přesáhly 200.000 korun,“ dodal  mluvčí automobilky Matěj Matolín. meč