Fotograf Tomki Němec zahájí slavnostní vernisáží svou výstavu fotografií Václava Havla v podnikatelském inkubátoru CEROP Kolín (kolínský zámek) dne 5. října. Právě 5. října si připomínáme nedožité 80. narozeniny Václava Havla. Vernisáž začíná za osobní přítomnosti autora v 17 hodin. Samotnou výstavu bude možno shlédnout až do konce roku.

Tomki Němec (* 1963) je současný český fotograf.

Mezi roky 1989–1992 a 1997–2003 byl osobním fotografem prezidenta Václava Havla. Snímky, které vznikly v tomto období, byly využity jak v dobovém tisku, tak v obrazové publikaci, kterou vydal vlastním nákladem v roce 2001.

V roce 1991 byla jeho slavná fotografie prezidenta Václava Havla překvapeného mořskou vlnou v Portugalsku zařazena do putovní výstavy World Press Photo. V roce 1995 byl oceněn v mezinárodní soutěži novinářské fotografie World Press Photo. Získal 3. místo za fotografii v kategorii Daily Life - singles, "Black market in Havana, Cuba /Černý trh v Havaně, Kuba"). V roce 2004 se zúčastnil soutěže Czech Press Photo, kde získal 1. místo v kategorii Každodenní život za soubor Život české menšiny v rumunském Banátu. MěÚ Kolín