Už delší dobu si obyvatelé Veltrubské ulice stěžují na bezohlednost řidičů kamionů, především při překračování stanovené rychlosti. Město Kolín se proto rozhodlo, že zde ještě letos umístí okamžitý měřič rychlosti se záznamovým zařízením. "To nám umožní řešit přestupky ve správním řízení a snad zpacifikovat bezohledné řidiče kamionů. Požadované retardéry není možné z technických důvodů v ulici postavit. Dozvěděli jsme se také, že motoristé volají po zobousměrnění dopravy na Masarykově mostě. Toto dopravní opatření bude, po rozboru situace po otevření okružní křižovatky Na Louži, předloženo radě města," přiblížil vedoucí odboru dopravy Městského úřadu v Kolíně Jiří Jeřábek.

To však není jediná novinka, která občany žijící ve Veltrubské ulici čeká. Krajský úřad totiž připravil úplnou rekonstrukci vozovky v úseku mezi ulicemi Sadová a Zličská. Důvodem je naprosto nevyhovující stav silnice. Ještě letos by měl kraj zajistit dílčí opravy. V následujícím úseku ke křižovatce Na Louži má zase dojít na rekonstrukci kanalizace. Pokud vše dobře dopadne, měly by obě akce probíhat najednou. Již dnes jsou vyřešeny objízdné trasy. Jestli a kdy plánované práce skutečně začnou, to bude také záležet na tom, jestli stát uvolní peníze.

Další informace z dopravní oblasti, mj. i o tom, že řidiči, kteří si musí do konce roku vyměnit řidičské průkazy, jinak jim hrozí pokuta, zatím svou povinnost berou velmi laxně, se dočtete v dnešním vydání týdeníku Kolínský Pres. meč