52. ročník Kmochova Kolína, zřejmě nejznámějšího mezinárodního festivalu dechových orchestrů v České republice, se koná od čtvrtka 11. do neděle 14. června. V těchto dnech se nejen v Kolíně uskuteční hromada akcí.

V úvodní den projde od 17 do 18.30 hodin městem procházka po historických památkách s výkladem starosty Víta Rakušana. Sraz je u Regionálního muzea Kolín, hudební doprovod obstará duo HUSO. Ve stejný den zahraje v Parku Komenského od 18.30 do 19.30 hodin Suchdolanka Josefa Košaty.

Páteční program vypukne ve 14 hodin na Práchovně, kde se ujme moderování ředitel Městské knihovny Kolín Pavel Kárník a kde se uskuteční Pasování předškoláků na panoše Družiny kolínských draků. Provede je skupina historického šermu Páni z Kolína, hraje Tetovanka a vstupné je zdarma. Na Karlově náměstí se koná odpolední program na dvou pódiích.  Od 22.15 do 23.30 hodin se představí Vojtěch Dyk & B- Side Band následuje ve 24 hodin Laser show a od 00.10 do 1.30 hodin druhého dne zahraje na nočním nářezu Březovanka. Další dění je situováno do chrámu sv. Bartoloměje, který moderuje starosta Vít Rakušan.

Sobotní program na Karlově náměstí na modrém pódiu zahajuje už v 9.30 hodin zkouškou mažoretek na monstrkoncert. Večer zazpívá Marta Kubišová. Rovněž se hraje v chrámu sv. Bartoloměje. Ve 20.00 hodin vystoupí Jiří Pavlica s programem Missa Brevis. Chybět nebude ani Městská hudba F. Kmocha Kolín a Učitelský smíšený pěvecký sbor Tyl Kutná Hora. Průvod městem startuje ve 14 hodin od Vodního světa Kolín.

Nedělní monstrkoncert vypukne ve 14 hodin. Hostem bude lamač dívčích srdcí, zpěvák David Deyl. Vystoupí za doprovodu spojených dechových orchestrů s vlastními skladbami nově aranžovanými pro tuto příležitost uměleckým vedoucím Městské hudby Františka Kmocha Kolín Miloslavem Bulínem.

Kompletní dění je k vidění na http://www.kmochuvkolin.eu. meč