Letos v květnu oslovila Městská policie Kolín vedení kolínských mateřských a základních škol o pomoc při organizaci sběru víček. Cílem akce bylo přispět na rehabilitační pobyt v Lázních Klimkovice sedmiletému Ondrovi Duškovi, který pochází z Ostrova u Hořic v Podkrkonoší. Akce skončila nečekaně velkým úspěchem. Za pomoci dětí, rodičů a pedagogů z kolínských základních a mateřských škol, bylo za jeden měsíc nasbíráno tisíc plastových uzávěrů. Rodině Ondry strážníci předali nasbíraná víčka v červenci 2015.
 "Vedení kolínských škol a školek bychom rádi oslovili ještě jednou v 2. kole. Pokud se budete chtít zapojit do naší akce Víčka pro Ondru, přineste nasbírané uzávěry na služebnu Městské policie Kolín - ulice Kutnohorská (vedle Městského divadla Kolín) . S případnými dotazy ohledně probíhající akce se můžete obrátit na telefonní číslo 321 711 587 - strážnice Helena Honkiszová. Pokud budete mít doma větší množství uzávěrů, domluvíme se a dojedeme si pro ně k vám domů. Další sběrná místa jsou zřízena na pobočkách Městské knihovny Kolín - ulice Husova a Benešova, dále na podatelně Městského úřadu Kolín (radnice). Také sem je možno nosit nasbírané plastové uzávěry. Druhé kolo sběru ukončíme v polovině prosince," uvedla tisková mluvčí Městské policie Kolín Helena Honkiszová.
 Díky pomoci občanů z celé republiky se podařilo nasbírat potřebné množství víček. "Ondra spolu s maminkou tak mohl odjet ve čtvrtek 1. října do Lázní Klimkovice, kde se podrobuje potřebnému léčebně rehabilitačnímu pobytu. Tuto rehabilitaci bohužel nehradí pojišťovna. Paní Dušková i sedmiletý Ondra posílají z Klimkovic do Kolína mnoho pozdravů," doplnila Helena Honkiszová. pres