V termínu od 1. do 3. října se v Kolíně konají Dny seniorů. V duchu motta "Pobavit, poradit, potěšit" je přichystán bohatý program prvního ročníku oslav tohoto mezinárodního svátku. Můžete se těšit na jízdu řepařskou drážkou, plavání, ukázky nordic walkingu nebo koncert seniory vyhledávané kolínské kapely.

Pestrý třídenní program začíná první říjnový čtvrtek besedou o bezpečnosti v Klubu seniorů v Kolíně 2. Městská policie Kolín prozradí, jak se chovat při nabídkách podomního prodeje. Policie České republiky pak poradí, na co si dát pozor, abychom se nestali obětí trestného činu. Po besedě bude seniorům promítán český dokument Šmejdi režisérky Silvie Dymákové o drsném pozadí předváděcích akcí pro důchodce.

V pátek proběhne den otevřených dveří s prohlídkou v Městské knihovně (v 9.30 hodin), v synagoze zase prohlídka s výkladem zdarma (v 11 hodin). Kolínská řepařská drážka připravila na páteční odpoledne dvě jízdy pro babičky a dědy s vnoučaty. Den otevřených dveří se od 9 do 14 hodin bude konat také v Centru pro seniory v ulici Rimavské Soboty, od 10 do 18 hodin v Domovech pro seniory v ulici Nad Zastávkou a ve Slovenské ulici a od 8 do 16 hodin ve Spirále pomoci v ulici Antonína Kaliny, dále pak bude od 8 do 15 hodin možné nahlédnout do Pečovatelské služby na Poliklinice. Ve čtvrtek i v pátek je pro seniory rezervováno ranní plavání ve Vodním světě za symbolickou 1 Kč a to od 6 do 8 hodin.

Sobotní program slibuje hudební vystoupení kapely Combo 2 a Dua Melodic 2 na Karlově náměstí, kde se budou prezentovat kolínské sociální služby, cestovní kanceláře, farní charita, Akademie třetího věku, ale také cvičitelka nordic walkingu, rehabilitační sestra a počítačový klub občanského sdružení M'am'aloca. Další zajímavostí bude měření krevního tlaku, BMI indexu a glykemie v prezentačním stánku společnosti ProMedicus Home Care Services s.r.o., to vše zdarma. Na tomto místě se také dozvíte informace o službách odlehčovacího senior centra. Na ukázku bude přistaven vůz Senior odvoz. K aktivnímu trávení volného času pozve na své výlety Klub českých turistů Lokomotiva Kolín. Při nepříznivém počasí se sobotní program odehraje v sále Městského společenského domu v Kolíně. měú kolín