Ve čtvrtek 7. června v 17 hodin se bude konat další Otevřená ulice, a to tentokrát na Kmochově ostrově. Hned na začátku tu na děti bude čekat Divadélko Romaneto. "Malé i velké námořníky čeká loutková pohádka o dobrodružství, lásce a spravedlnosti. Protřelý námořník Kapitán Korda s veselou plavčicí Legrandou vyplují z domovské Kampy lodí jménem Kapitán na moře k Ostrovu pirátů, kde vládne zlá Lůza Medůza. Přemohou s pomocí věrných kamarádů Ptáka Šupláka Malostraňáka a siláka Žraloka Laloka piráty plné zloby a lstivých proměn lživé Medůzy? Legenda o hledání tajemství Pravdohledu je dobrodružným příběhem statečnosti, lásky a spravedlnosti, kde pouto opravdového přátelství hlavních hrdinů nakonec nad veškerým zlem zvítězí," lákají dětské publikum divadelníci.

V 18 hodin zatančí TK Kocour Modroočko, součástí představení bude překvapení z poslední premiéry v divadle. A Kmochův Kolín de-facto otevře dechová a dechnopunková kapela Kolíňanka, která zahraje před radnicí, než na tradiční procházku městem vyrazí starosta Vít Rakušan. Kolíňanka se pak přesune na Otevřenou ulici, kdew bude bavit přítomné.

"Pro letošní rok jsme si vybrali slovo partnerství. Těší nás, že naším novým partnerem je ZUŠ Fr. Kmocha Kolín. Lenka Spoustová připravila se svými studenty výtvarné aktivity pro každého, takže na ostrově se můžete výtvarně vyřádit.  Je to bez rozdílu věku, tedy otevřená paleta pro všechny," vzkazují organizátoři.