Stále není zcela zřejmé, kdy odstartuje výstavba autobusového nádraží. Tu stále brzdí ji nutná přeložka vysokonapěťového kabelu. Starosta Vít Rakušan uvedl, že s nádražím nelze hnout, protože na druhé straně překáží jiný kabel. Upozornil na fakt, že firmě ČEZ obyčejně trvá vyřízení věci 10 až 12 měsíců. To může výrazně zpomalit realizaci. Je tedy možné, že stavba bude zahájena až příští rok.

"Naší snahou je co nejdříve uzavřít smlouvu o smlouvě budoucí na přeložku kabelu," starosta. Rada města 17. února dohodu přijala. "ČEZ by měl na dané věci hned začít pracovat," dodal starosta. Podle něho vedoucí Odboru regionálního rozvoje a územního plánovaní Městského úřadu v Kolíně Martin Tichý vyjednává s kolínskou pobočkou ČEZu rychlejší postup, než jaký bývá obvykle.

Město se navzdory tomu připravuje na stavbu. "Týden co týden probíhají nějaká jednání," přidal Vít Rakušan. Přeložku zaplatí město, cena není známa. Radnice dále vyjednává o další nezbytné podmínce pro realizaci akce - odkup pozemku od Českých drah. "Situace vypadá velmi slibně. Obdrželi jsme znalecký posudek, což vnímáme jako souhlas Českých drah s prodejem. Jedná se o administrativní úkony, které mohou během jara proběhnout," starosta. Pokud by nedošlo k trablům s kabelem, předpokládalo se původně, že stavba začne v létě. meč