Kolínská automobilka TPCA představila své vize pro letošní rok, který bude ve znamení neustálého zlepšování. Strategie zasáhne jak oblast lidských zdrojů, tak i výrobu a ochranu životního prostředí. "TPCA má za sebou další úspěšný rok, kdy překročila plánovanou kapacitu 300.000 vozů vyrobených během jednoho roku. Za rekordním výsledkem stála řada zlepšení v organizaci výroby a tím minimalizace prostojů," uvedl na dnešní tiskové konferenci Nicolas Guibert, výkonný viceprezident TPCA. "Výsledek výroby nad hranicí 300.000 vozů ročně očekáváme i v letošním roce," dodal.
 
Vedení automobilky vyhlásilo rok 2008 rokem zlepšování pracovních podmínek. "V letošním roce se zaměříme na oblast péče o zaměstnance i mimo továrnu. Připravujeme například nadstandardní zdravotní péči pro naše zaměstnance," řekl Jasuhiro Takahaši, prezident TPCA.

Pracovní podmínky se v TPCA zlepší také díky nárůstu mezd od 1. dubna o 7 procent. Vyplývá to z kolektivní smlouvy uzavřené mezi TPCA a odborovou organizací. Průměrná mzda na nejnižší dělnické pozici se tím zvýší na 21.500 Kč. Navíc zaměstnanec získá v benefitovém systému Z-konto 2.000 Kč (po roce v TPCA měsíčně dalších 1.000 Kč). Letos navíc dojde k rozšíření nabídky zaměstnaneckých výhod a služeb, na které mohou zaměstnanci prostředky z benefitového systému využít. meč