Chcete-li podstoupit vyšetření na indikaci onemocnění Covid-19 (například před návštěvou skupinových akcí v uzavřených prostorech, kde Ministerstvo zdravotnictví ČR nařídilo prokázat se covidovou bezinfekčností) musíte za test zaplatit.

Z veřejného zdravotního pojištění jsou hrazené pouze osobám mladším 18 let, lidem očkovaným alespoň jednou dávkou vakcíny a těm, kteří nemohou být očkováni ze zdravotních důvodů. Hrazené zůstávají také testy, na které Vás pošle lékař nebo hygienická stanice.

Na základě Mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví a cenového předpisu MZČR 02/2021/CAU s účinností od 1. 11. 2021 činí cena za antigenní test 200 korun, PCR test pak přijde na 814 korun.

Poplatek je třeba v kolínské nemocnici uhradit před odběrem buď na centrální pokladně v administrativní budově nebo na recepci v budově CH - bližší info zde,

Negativním výsledkem PCR testu se můžete prokázat, pokud od odběru neuběhlo více než 72 hodin, antigenním testem, pokud od odběru neuběhlo více jak 24 hodin.