Město Kolín už má vánoční strom – šestnáctimetrová jedle tento rok připutuje od dárce z Kánína. Rozsvícení vánočního stromu proběhne, jak už bylo avizováno, online přenosem v neděli 29. listopadu v 17 hodin. „Přenos zveřejníme na webu - sociálních sítích. Měl by se rozsvítit nejen vánoční strom, ale i nová výzdoba za účasti a promluvy pana faráře (Římskokatolická církev – P. Ján Halama - pozn. red.) a hudby. Bohužel to budeme muset udělat online formou, ale pak se sem mohou lidé na stromek přijít individuálně podívat,“ uvedl starosta Michael Kašpar.

Nová výzdoba letos promění Karlovo náměstí i Masarykův most. Prvky z minulých let město přemístí na jiná stanoviště. „Třeba anděl by měl být umístěn v parčíku v Pražské ulici a vánoční brána by měla být umístěna před chrámem sv. Bartoloměje. Takže té výzdoby bude trochu více - myslím, že to bude vypadat hezky,“ doplnil starosta. 

Pořizovací cena volně stojících velkých vánočních dekor, jako např. andělé, koule, brány, hvězdy atd., je vysoká, proto společnosti nabízejí tyto ozdoby městům nejen k prodeji, ale rovněž formou pronájmu. "I město Kolín v letošním roce jde touto cestou. A proto třetí částí výběrového řízení bylo navrhnout k pronájmu tyto volně stojící velké produkty s vánoční tematikou. Tyto objekty slouží také převážně jako tzv. ‚fotopoint‘, kdy se postavíte k či dovnitř takového objektu, vyfotíte se a máte tak pěknou památku na vánoční atmosféru ve městě. Výhodou je také i to, že každý rok můžeme tyto dekory obměňovat. A jaké dekory uvidíte letos na Karlově náměstí v Kolíně? Tak to zůstane překvapením!" informuje tisková zpráva města.

Dodejme jen, že pokud to situace dovolí, s vánočními trhy radnice počítá.