Zákaz konání vánočních trhů v roce 2021 zaskočil nejen trhovce. Vánoční trhy tradičně dokreslují adventní atmosféru a k veřejným akcím na Karlově náměstí neodmyslitelně patří. Co však s vládním nařízením? Jako možné východisko se nabízí zimní farmářské trhy. Město je v jednání s provozovatelem Trhy Aleš, který mimo jiné organizuje farmářské trhy v Poděbradech nebo v Čáslavi.

Situace obecně však není jednoduchá, někteří trhovci už předvánoční prodej vzdali. Buď již vrátili zboží, které před zákazem přijali do komisního prodeje, nebo mají strach, aby neporušili nařízení a nebyli vystaveni pokutám, které v nouzovém stavu jsou vskutku vysoké.

Farmářské trhy se zpravidla specializují na prodej rostlinných a živočišných produktů českého i zahraničního původu a originálních řemeslných produktů. „Co se týče standardních farmářských trhů, máme zde pronajaté dva stánky. Nyní řešíme nějakou možnost konání zimních farmářských trhů. Věříme, že aspoň v omezené míře by se uskutečnit mohly,“ upřesnil situaci v Kolíně starosta Michael Kašpar.