Vedení města Kolína dnes večer nasvítí budovu radnice purpurovou barvou - připojí se tak k oslavám Světového dne předčasně narozených dětí. Symbolickým gestem dá na vědomí podporu miminkům bojujícím o život, jejich rodinám, blízkým, ale i zdravotníkům, kteří bojují spolu s nimi. Akci každoročně iniciuje pražská organizace Nedoklubko z.s., která pomáhá předčasně narozeným dětem a jejich rodinám. Pracuje na poli osvěty v oblasti neonatologie a pravidelně pořádá tématické akce. V měsíci listopadu obzvlášť.

„Jeden den by nám nestačil. Letos ho tématicky zaměříme na problémy a komplikace v těhotenství, riziko předčasného porodu, představíme neonatologickou péči z pohledu lékařů, sester i rodičů. Zaměříme se na velmi důležitou prevenci a výzkum a také následnou péči o děti s perinatální zátěží,“ uvádí Nedoklubko na svých webových stránkách.

A proč je solidarita s těmi nejmenšími a nejzranitelnějšími bojovníky ve společnosti vyjádřena purpurovou barvou? „Purpurové srdce je celosvětově vnímaný symbol a ocenění za zranění v boji. Původně se udělovalo vojákům, v posledních letech myšlenku přejali i rodiče nedonošených dětí na celém světě. Purpurová barva je barva královská; barva králů a královen i všech nedonošených dětí,“ uvádí výkonná ředitelka Nedoklubka Lucie Žáčková. Bližší info k projektu naleznete zde.