Zibohlavští se s velkou pravděpodobností dočkají nového multifunkčního sportovního hřiště. Stát by mělo na místě stávajícího tenisového kurtu, který projde demolicí. Vybudované hřiště naopak poskytne zázemí pro více sportovních aktivit - fotbal, tenis, volejbal/nohejbal a basketbal. Zakázka již prošla Radou města, jsou na ni vyčleněny peníze v městském rozpočtu na rok 2022 (rozpočtové opatření ještě čeká na schválení zastupiteli – zasedání je naplánováno na pondělí 6. prosince - pozn. red.) a též je vyhlášeno výběrové řízení na realizaci stavebních prací.

„Slíbili jsme, že hřiště vybudujeme v momentě, kdy doděláme kanalizaci... a kanalizaci už máme. V případě, že by zastupitelé rozpočet neschválili, tak zde máme rozvazující podmínky, za kterých může být soutěž zrušena. Vzhledem k tomu, že chceme být připraveni, zakázku soutěžíme už teď,“ uvedl starosta Michael Kašpar.

Nabídky je možné podávat do pátku 10. prosince 12:30 hodin. Předpokládaná hodnota zakázky dle projektové dokumentace činí 3 715 000 Kč (bez DPH).