Automobilka TPCA Toyota Peugeot Citroen se i letos rozhodla uspořádat soutěž regionálních kapel. Již třetí ročník TPCA Beat festivalu se uskuteční v sobotu 24. července od 13 hodin na Kmochově ostrově v Kolíně. Letos se o přízeň publika a odborné poroty utká 7 kapel. Hudební program obohatí také vítězné kapely uplynulých ročníků Alžbětiny sosny a Rimortis. O večerní zábavu se postarají hiphopoví GIPSY.CZ, trutnovští rockeři z deBill Heads a UDG.

"Stejně jako v uplynulých dvou letech budou soutěžní kapely bojovat o celkem 100 tis. Kč, které mohou použít na natočení alba. Vítězná kapela, která osloví nejvíce lidí z publika, získá 50 tis. Kč. Stejnou částku obdrží i kapela vybraná odbornou porotou. O přízeň publika a poroty bojovat metaloví Despise, za žánr ska Sek jsi bombónky, folk rock bude reprezentovat Zavětrem. Bigbít zahrají Nerushit a Houpací kůň. Kapela Roxor nabídne hard rock a Kulturní zřízenost je punkovou formací. Vystoupí i skupina Komat s finalistkou Superstar Leonou Šenkovou, která však nebude soutěžní kapelou.

Letos bude poprvé vybíráno vstupné a to symbolických 30 Kč. Výtěžek ze vstupného bude věnován kolínské základní umělecké škole. meč