V úterý 15. listopadu od 12 hodin zahájí svou činnost Centrum denních aktivit v areálu psychiatrického oddělení Sadská - detašovaného pracoviště Psychiatrické léčebny Kosmonosy. Jde o první zařízení podobného typu v širším regionu, který mj. zahrnuje i Kolínsko či Kutnohorsko. V chráněných prostorách centra se mohou setkávat a navazovat nové kontakty lidé s duševním onemocněním.

„Činnost klubu je zaměřena na pomoc a podporu při znovuzískání sebejistoty, na obnovu a zdokonalování sociálních dovedností a v neposlední řadě na smysluplnou náplň volného času, klientům je poskytována podpora a motivace,“ říká Veronika Křičková, která centrum založila pod hlavičkou mladoboleslavského občanského sdružení Fokus.

Každý všední den od 12 do 16 hodin se zde - za odborné asistence terapeutů z léčebny Sadská - budou moci zájemci věnovat řezbařině, výrobě šperků, svíček, batikování hedvábí, malování na sklo, ubrouskové technice či výuce na počítači apod. Kdo nebude mít chuť zabývat se manuální činností, může si posedět u kávy a o svých problémech pohovořit s přítomnými terapeuty.

Veronika Křičková se netají úmyslem, založit časem podobné centrum i přímo zde v Kolíně. Vedle centra uvažuje též o chráněných dílnách či kavárně „na půli cesty“.
kop