Městský společenský dům Kolín ukázal svou novou tvář. Zateplení a částečná rekonstrukce probíhala od dubna letošního roku a dokončena bude do konce srpna. Zbývají ještě dodělávky.  Celkové náklady na tuto investici dosáhnou bezmála 18 milionu korun. Jelikož se jedná o dotační akci, město z této částky zaplatí přibližně polovinu. Druhá polovina bude proplacena pomocí finančních prostředků Státního fondu životního prostředí - operační program životní prostředí.

"Kromě celkové výměny oken a zateplení fasády dostala budova ke svému čtyřicetiletému výročí otevření novou střechu. Vnitřní prostory, respektive prostory jednotlivých salónků, kanceláře a chodeb se nepatrně zvětší o prostory zasklených balkonů. Provedená rekonstrukce přinese obrovskou úsporu finančních prostředků vynakládaných na vytápění," popsal 2. zástupce starosty Jan Pospíšil. Připomeňme, že loni získal "kulturák" výtah.

Předpokládané snížení tepelných ztrát si pochvaluje i ředitel Městského společenského domu Kolín Zdeněk Hejduk. "V zimním období byl problém objekt vytopit. Nejde přitom o plesy, na kterých je velká návštěvnost a lidi se pohybují, ale třeba při různých školeních návštěvníci nadávali na zimu," líčí.  Radost má Zdeněk Hejduk ještě z jedné věci. "V kanceláři, v chodbě, kde bývá tombola, v maturitním salónku a v Komorním sále se nová okna posunula do otvorů na balkóně, takže jsme získali další místo. Vznikla také nádherná terasa mezi posledním patrem a vchodem na střechu, kdy by mohly být třeba rauty nebo nějaká setkání," plánuje.

V úmyslu má šéf "kulturáku" ještě jednu zásadní záležitost: vyměnit dosluhující pódium Velkém sále za staré. V Komorním sále už na výměnu došlo.