Výroční 10. ročník Mezinárodního festivalu neverbálního divadla - Kolínský Mimoriál - se bude konat druhý zářijový víkend (8. - 10. 9.), a to již tradičně na Kmochově ostrově a v Městském divadle v Kolíně. Opět se představí umělci z Čech i ze zahraničí a diváci se mohou těšit na představení nového cirkusu, pohybového divadla či klaunérie a pořadatelé slibují též „pravou divadelní zabíjačku“.

Po několika letech do Kolína zavítá vynikající ruský soubor Děrevo, uvede představení Ketzal a Arkan. Dále vystoupí česko-španělské loutkové divadlo Karromato se svým dřevěným cirkusem, nebude chybět ani Divadlo Krepsko s představením Mad Cup of Tea. Děti se mohou těšit na Divadlo Ďivadlo a soubor Stage Code.

Přízni návštěvníků se jistě bude těšit francouzský soubor Cirque Baroque, který své artistické kousky, pantomimická čísla a taneční kreace předvede v otevřeném prostoru Kmochova ostrova. Poněkud hororovým dojmem působí projekt Dr. Schreck Klinik - Das Blutig Kabinett s podtitulem Tanečně divadelní masakr s nemrtvými herci a živým orchestrem.

Vratme se ke slibované zabíjačce, poprvé v historii Kolínského Mimoriálu bude v sobotu na ostrově probíhat nefalšovaná zabíjačka - pořadatelé ji nazvali „Když se leskne brada“. Návštěvnící se vstupenkami si tak vedle bohatého programového menu budou moci vybrat i z menu vepřového - ovar, jitrnice, jelita, tlačenka, černá polévka, guláš, řízky a jiné další pochutiny. Vše čerstvé, přímo na jevišti připravené...
kop