I lékárna v kolínské nemocnici rozjíždí od září novou službu pro své zákazníky. Stejně jako ostatní lékárny v krajských nemocnicích Středočeského kraje zavádí tzv. Věrnostní slevovou lékárenskou kartu. O tuto kartu může zažádat zcela zdarma každý zákazník při nákupu v lékárně. Na ni se pak budou načítat slevy z celkového objemu prodeje, a to jak za výběr na recept, tak i za realizaci nákupu ve volném prodeji. Důležité je, aby kartu předkládal zákazník při každém nákupu.

"V první etapě dojde k realizaci slevy ve výši regulačního poplatku identicky ve všech nemocničních lékárnách krajských nemocnic, to znamená, že pacienti, kteří navštíví některou z lékáren krajských nemocnic a využijí nabídnutou slevu, dostanou jejím prostřednictvím částku, která se rovná výši regulačního poplatku. Následně (během podzimu 2010) dojde k zavedení bonusového - věrnostního systému, a to dle jednotlivých lékáren a jejich individuální bonusové(dárkové) nabídky pro své zákazníky a pacienty," popsala Gabriela Uriková, asistentka náměstka pro LPP Oblastní nemonice Kolín.

V praxi to znamená, že lékárna eviduje nákupy zákazníka, za které připisuje bonusové body. Při dosažení jisté výše bonusových bodů, a to vždy dle aktuální nabídky konkrétní lékárny, dostane držitel karty oproti těmto bodům zboží či služby ze sortimentu lékárny např. balení vitamínů, potravinové doplňky, kosmetiku apod. Tato akce se nevztahuje na léky a léčivé přípravky, které jsou vydávány na recept.

Karta je přenosná, znamená to, že na jednu kartu může nakupovat v lékárně třeba celá rodina. meč