Především kolínští školáci vědí, že v budovách regionálního muzea jsou kromě obměňujících se výstav i trvalé expozice. Najdete je ve Veigertovském domě, Červinkovském domě, ve Dvořákově muzeu pravěku a v nové farní škole a jsou zaměřeny především na důležité milníky historie města.

Protože nová stálá expozice se v muzeu otevírá vždy jen jednou za několik let, bude mít dění ve Veigertovském domě ve čtvrtek 8. února v 17 hodin punc mimořádné události. Ke třem zde dosud umístěným trvalým expozicím (Dějiny Veigertovského domu, Dějiny Kolína: Od středověku do poloviny 19. století, Bitva u Kolína) totiž během slavnostního otevření přibude čtvrtá.

Trvalá expozice nazvaná Svět hmyzu bude mít tři části a všechny nabídnou atraktivní podívanou nejen fandům entomologie. Ve vitrínách bude představeno 29 řádů hmyzu a jejich charakteristika. Každý řád bude doplněn 3D-modelem jeho zástupce a samozřejmě exponáty ze sbírek muzea, především druhy vyskytujícími se v ČR a na Kolínsku, ale na důkaz variability budou místní druhy hmyzu doplněny i velkými a barevnými zástupci z celého světa.