Letos získalo Rodinné centrum Hvězdička dotaci ve výši 400 tisíc korun z grantového programu TPCA Partnerství pro Kolínsko. Částka je určena na nákup a instalaci speciálních odpadkových košů s pomůckami pro úklid psích exkrementů v ulích Kolína. Dnes už je znám přesnější plán. Start projektu "Čisté ulice Kolína" se uskuteční v sobotu 25. září během Kolínských Alíkovin, které se konají od 13 hodin v lesoparku Borky. 

"Vznikne přibližně 200 míst pro pejskaře, na kterých budou mít k dispozici závěsné zařízení včetně papírových sáčků s lopatičkou," říká Andrea Kornucová, ředitelka Rodinného centra Hvězdička. "Na Kolínských Alíkovinách požádáme návštěvníky - pejskaře, aby nám pomohli s vytipováním vhodných lokalit, kam v příštím měsíci zařízení instalujeme. Navíc každý soutěžící obdrží u zápisu onen speciální sáček, které pak budou k dostání na městském úřadě či u kolínských zvěrolékařů," dodává.

"Realizací tohoto projektu se Kolín přiřadí k osvíceným městům, kde se myslí na zodpovědné i nezodpovědné pejskaře," míní Petr Steklý, ředitel Občanského sdružení Prostor, jež grantový program TPCA Partnerství pro Kolínsko administruje. meč