Statistika, kterou zveřejnilo obvodní oddělení Policie ČR Kolín, je ohledně loňského roku vesměs neradostná. V ukazatelích, které nejvíce zajímají obyvatele Kolína, se příliš nedaří příliv kriminálních činů omezit, či objasnit. Čísla jsou v mnoha ohledech naopak horší. Velký podíl na trestné činnosti mají recidivisté.

Objektivně lze přiznat pozitivní trend v objasněnosti hospodářské kriminality, méně se kradla auta, výjimečné jsou nejzávažnější činy jako vražda, loupež či mravnostní delikty. Změnu k lepšímu si lze slibovat od nového šéfa, od ledna je vedoucím policistou v Kolíně Jiří Fejfar, který má za sebou velmi dobré výsledky v Nymburce.
V Kolíně se celková kriminalita loni zvedla na 1.582 činů, zatímco předloni to bylo 1.326 deliktů. Celková objasněnost se v minulém roce snížila na 30,34 procenta, oproti předcházejícím letům 2010 až 2012, kdy se pohybovala okolo 32 procent.

Stále nejvíce straší obyvatele Kolína majetková trestná činnost. Loni registrovali policisté těchto činů 1.098, předloni 785. Následuje hospodářská (loni 174) a násilná trestná činnost (75) . Tato čísla se nachází v posledních čtyřech letech na podobné úrovni. červ