V parku v Chelčického ulici na kolínském Zálabí dojde během října k instalaci několika nových herních prvků pro děti a zároveň několika laviček. Výsledkem by měl být udržovaný parčík s možností vyžití pro děti i dospělé. Celý areál bude oplocen a branky budou na každé přístupové cestě, píšou webové stránky města Kolína.

"Celá situace má širší rozměr a souvisí s plánovaným rozšiřováním jeslí a přesunem (budoucím) Mateřské školy Štítného do areálu Mateřské školy Chelčického, kde se bude muset přistavět pavilon. Důvodů pro tuto změnu je několik: větší možnost herního vyžití pro děti + zřízení odděleného vchodu přímo z areálu školy Chelčického (budou využívat převážně v dopoledních hodinách), parčík, hřiště budou provozovány s jasným řádem a otevírací dobou (na noc bude zavřeno) - zamezí se tím například rušení nočního klidu, které zde často probíhalo, účinnější kontrola ze strany Městské policie, celý park bude samozřejmě zcela přístupný jak veřejnosti, tak přímo z areálu školy dětem, slibujeme si od toho parčík příjemnější, lépe upravený, uklizenější a bezpečnější," popisuje místostarosta Michael Kašpar.
.
"Kromě toho je důležité to, že se nejedná o městské pozemky, ale o pozemky církve, které máme v pronájmu. Když jsme se zástupci církve jednali o přidání herních prvků, ale i košů, laviček atd., chtěli logicky ponechat otevřenost nejen pro školku, ale i pro veřejnost, což my samozřejmě také. Poté chtěli větší kontrolu právě nad bezpečností a úklidem, a to zaručíme statutem parku s provozním řádem a otevírací dobou. V minulosti bylo vícero stížností na rušení nočního klidu právě v prostoru parku alkoholem posilněnými nočními návštěvníky. Vycházíme vstříc požadavkům občanů, církve i Mateřské školy Chelčického," okomentoval důvody Michael Kašpar. mú kolín