Již potřetí pořádá místní automobilka v Kolíně TPCA Beat festival. Letošní soutěž regionálních hudebních nadějí se uskuteční jako v uplynulých letech na Kmochově ostrově a to v sobotu 24. července od 13 hodin. Klání se zúčastní skupiny Komat, Sek jsi bonbónky, Zavětrem, Houpací kůň, Nerushit, Roxor, Despise a Kulturní zřízenost. Z hostů se můžete těšit na kapely UDG, Gipsy.cz či Debill Heads. Vstupné je vzhledem k tučné finanční injekci firmy TPCA symbolických 30 Kč.

Týden dopředu, 17. července, vystoupí v amfiteátru na Kmochově ostrově známá partička Divokej Bill. Roli předskokana splní kapela Medvěd 009. Začátek koncertu je ve 20.30 hodin, otevřeno bude už od 19.30 hodin. Ještě předtím ale Divocí Billové mají v obchodním centru Futurum od 16.30 hodin autogramiádu. Vstup na koncert stojí 235 až 250 Kč.

Potřetí během školních prázdnin ožije jinak zřídka využívaný amfiteátr 28. srpna, kdy se zde odehraje hudební festival Natruc. Představí se nejlepší česká funky formace Monkey Business, mnoha cenami ověnčení Nightwork, z Německa dorazí evropská punk rocková star Green Frog Feet a z Itálie AIM, výborná indie-rocková kapela, která tradičně předvádí dravou show.  Dále zahrají Banjo Band Ivana Mládka, seskupení Pavla Jakuba Ryby a Michala Davida, Rybičky 48, Mandrage, Fast Food Orchestra, River Jordan, Fate Magazine, O5 a Radeček, L.O.S a chybět nebude Prohrála v kartách. Natruc propaguje mladé neznámé kapely a pořádá pro ně soutěž o účast na přehlídce. Letos si ji vybojovaly skupiny Zakázaný ovoce, Alžbětiny sosny, A banquet a Offline. Lístek do 31. července přijde na 230 Kč + poplatky, pak podraží. meč

24. července zahraje na ostrově také Debill Heads.