Kolínská automobilka TPCA do 6 měsíců zaměstná 600 nových pracovníků ve výrobě. Do konce roku 2014 továrna zvýší celkový počet zaměstnanců na 3.500. Jedná se o jeden z největších náborů od zahájení výroby v roce 2005. Nábor pracovníků se týká různých dělnických pozic. Automobilka nabírá nové zaměstnance prostřednictvím personálních agentur. Tímto krokem se připravuje na postupné zrychlení výrobní linky, které se plánuje na únor roku 2014. V průběhu letošního roku již automobilka nabrala téměř 600 lidí. Převážně z Kolínska.

"Většině agenturních zaměstnanců umožníme přejít do kmenového stavu. Každý takový zaměstnanec získá smlouvu na dobu určitou, která může být později prodloužena na dobu neurčitou," sdělil Matěj Matolín, manažer náboru. Dodal, že velký zájem o zaměstnání v TPCA zaznamenává náborové oddělení u uchazečů ze severní Moravy. "Pravděpodobně to souvisí s tamní nepříznivou ekonomickou situací a ztrátou pracovních míst," dodal Matěj Matolín.

Aktuálně jsou téměř všichni zaměstnanci z České republiky. Část pochází ze Slovenska. Naprostá většina zaměstnanců je z regionu, zhruba polovina z nich přímo z Kolína. Druhým městem s největším počtem zaměstnanců TPCA je Kutná Hora. Třetí je Čáslav následovaná Pardubicemi a Přeloučí. Více než 70 procent zaměstnanců TPCA pochází z menších měst a obcí do 30 kilometrů od továrny. rk, meč