Voleb do Zastupitelstva města Kolína se zúčastní 13 volebních subjektů. Dnes už víme, které to všechny jsou. Kromě dříve zveřejněných uskupení Změna pro Kolín, Kolíňáci, ODS, ČSSD, KSČM, TOP 09, Věci veřejné, Strana svobodných občanů a Strana zelených to navíc budou Volte Pravý blok, Česká pirátská strana, Strana práv občanů a přecejen KDU-ČSL. Kandidátku do počtu 27 lidí, což odpovídá stanovenému počtu zastupitelů, nenaplnily Volte Pravý blok, Česká pirátská strana a KDU-ČSL.

Jednou z nových stran, které v Kolíně do městského zastupitelstva kandidují je Česká pirátská strana. Limitována je však pouhými 12 jmény na ní. Jedničkou pirátů je zároveň jedna z nejméně známých osobností mezi adepty na starostu Jiří Buček, 21letý student politologie. Sestavení kandidátky pirátům zkomplikoval celkový nezájem lidí aktivně se zapojit do politiky. "Snažili jsme se oslovit umělce a IT pracovníky, kteří jsou naší hlavní cílovou skupinou. Nejdůležitější však je, aby se náš kandidát vyznal v politickém dění a opravdu uznával základní liberální hodnoty, které ČPS prosazuje," popisuje pirátská jednička v Kolíně.

Nečekaně se nakonec mezi 13 volebními stranami objevila KDU-ČSL. Původně sice nejznámější kolínský lidovec a radní Karel Sova tvrdil, že se partaj nebude voleb účastnit, ale osud do rukou vzali manželé Hulíkovi a kandidátku sestavili, i s Karlem Sovou v sestavě, i když na jednom ze zadních míst. "Nechtěl jsem je v tom nechat," řekl Karel Sova. "Původně jsem měl záměr, že půjdeme společně se Stranou zelených, ale ti se rozhodli jít samostatně." Jedničkou lidovců je Jan Dobeš ze sdružení Kolín - náš domov, podporující stavbu silničního obchvatu. Více najdete v dnešním čerstvém vydání týdeníku Kolínský Pres. meč