Lídrem kandidátní listiny Změny pro Kolín a tudíž adeptem na starostu je učitel Vít Rakušan. Na dalších místech se bez ohlednu na pořadí nacházejí Václav Kmoch, Pavlína Havlíková, Milan Hladík, Jan Roth, Kateřina Koděrová, Michal Najbrt, Irena Fuchsová, Michal Jeřábek, Petr Král a Martin Slavík.

Kandidátkou na starostu města Kolína za ČSSD je vedoucí odboru kultury Středočeského krajského úřadu Klára Zubíková. Jinak se obě místní organizace ČSSD v Kolíně se před nadcházejícími volbami do zastupitelstev obcí spojily a ustavily společný výbor. Za předsedu zvolily cerhenického starostu Marka Semeráda, který je i hlavním vyjednávačem před volbami, místopředsedou se stal Bohuslav Vančura. Rovněž sestavily společnou kandidátní listinu. Za Klárou Zubíkovou následují Bohuslav Vančura, Karel Molnár, Petr Chudomel, Lubomír Nymburský, Zuzana Vejdělková, Pavel Lebeda, Václav Hrdina, Věra Hovorková a první desítku uzavírá Pavel Svoboda. Podle zákulisních informací měl být ředitel kolínské nemocnice Petr Chudomel dokonce dvojka na kandidátce. Jenže kvůli údajné neposlušnosti při obsazení vedoucí funkce ve špitále byl na sesazen na 4. místo.

Místní organizace TOP 09 Kolín představila a schválila kandidátku na čtvrteční pracovní schůzce. Lídrem kandidátky se stal Jan Pospíšil. "Kandidátka má 30 členů, včetně 12 krásných žen a bude zveřejněna 10. srpna. Na kandidátce jsou zastoupeni studenti, lékaři, učitelé, ředitelé firem i škol, úředníci, živnostníci a podnikatelé. Schůzky se zúčastnili členové TOP 09 a několik pozvaných hostů z řad kandidátů. Byla upřesněna práce a složení expertních komisí, které jsou odpovědny za předložení volebního programu," uvedl Jan Pospíšil. Na internetových stránkách kolínské TOP 09 ale už někteří kandidáti figurují. Jsou to Ondřej Franc, Roman Kovář, Jiří Kraus, Michal Truhlář, Petr Křemen, Petr Zadák, Markéta Machová a David Sixta.

Vít Rakušan, Klára Zubíková a Jan Pospíšil se tedy postaví jinému známému kandidátovi na starostu za ODS. Zdali to bude Jiří Buřič, jak bylo ohlášeno, nebo někdo jiný, to zatím není zcela jisté. Další informace ke komunálním volbám se dočtete v dnešním vydání týdeníku Kolínský Pres. meč

Lídr kandidátky Změny pro Kolín Vít Rakušan. Foto - archiv Presu