Město Kolín zaznamenalo úspěch během vyhlášení vítězů v soutěži „Stavba roku Středočeského kraje 2021“ v kutnohorské galerii GASK. „Do užšího finále Stavby roku 2021 byly nominovány obě naše stavby - Bartolomějské návrší i Sportovní hala - a obě stavby navíc získaly speciální ceny, za což jsme rádi,“ uvedl starosta Michael Kašpar.

Areál Bartolomějského návrší vyhrál Cenu hejtmanky Středočeského kraje za přínos obyvatelstvu. Cena byla udělena, jak blíže hejtmanka SčK uvádí - za celkové pojetí revitalizace, kde vysokou kvalitou a citem pro městský detail provedený restaurátorskými a stavebně rekonstrukčními pracemi včetně sadových a zahradnických úprav je veřejnosti umožněn pobyt probouzející vědomí sounáležitosti k místu se středověkou minulostí v současných souvislostech.

Sportovní hala Borky rovněž nepřišla zkrátka a odnesla si od odborné poroty prestižní cenu za nejlepší architektonické řešení. „Zvláštní cena byla udělena za urbanistické, architektonické i celkově stavebně – technické řešení a vysoký standard kvality veřejně užívané budovy s minimalizovanými provozními a energetickými nároky,“ stojí v odůvodnění.

Finále celorepublikové soutěže a boj o hlavní cenu Stavby roku 2021proběhne v pondělí 18. října v Betlémské kapli v Praze. „Oba projekty ve finále máme, tak uvidíme, zda uspějeme,“ dodal starosta