Od pondělí 8. února kolínská nemocnice zahájila očkování seniorů 80+. Učinila tak poté, co k nám připutovalo 1 100 kusů vakcíny proti Covid–19 od společnosti AstraZeneca. Aplikace očkovací látky probíhá v Centru pro vzdělávání zaměstnanců v ulici U nemocnice 321 (budova bývalé Svobodárny).

„Termíny k očkování Vám budou odesílány prostřednictvím rezervačního systému Reservatic formou SMS s ohledem na počty očkovacích látek, které jsou aktuálně k dispozici.  Systém upřednostňuje vždy nejstarší zaregistrované seniory,“ vzkazuje všem zájemcům nemocnice na svých webových stránkách.

„Tento týden mají otevřeno čtyři sta slotů, to znamená, že by se mělo přijít očkovat čtyři sta lidí. Na pondělí  (15. února 2021 - pozn. red.) je, dle slov ředitele Oblastní nemocnice v Kolíně Petra Chudomela, objednaných přibližně osmdesát až devadesát zájemců, takže docela dost. Městská policie tam bude přítomna každý den od 7:30 hod.,“ uvedl starosta Michael Kašpar.

Vedení města během víkendu ve spolupráci s městskou policií a spol. AVE Kolín zajistilo a připravilo parkovací kapacitu v počtu sedmnácti míst v ulici U Nemocnice. Parkovací plochy by měly být v tuto chvíli rovněž vyčištěny od sněhu pro snadný vjezd a parkování.

Bližší informace k očkování naleznete zde.