Síť cyklostezek v Kolíně se v posledních letech nijak výrazně nerozrůstala a nedlouhý byl i seznam těch připravovaných. Už několik let byla připomínána jen plánovaná cyklostezka v Třídvorské ulici, jejíž vznik byl ale opakovaně odsouván současně s tím, jak byla odkládána kompletní rekonstrukce této frekventované zálabské výpadovky (k zahájení prací by konečně mělo dojít letos, pravděpodobně v červenci).

O to překvapivější bylo loňské oznámení radnice, že se chystá vznik dlouhé cyklostezky na opačné straně města. Téměř 2 kilometry dlouhá cyklostezka v ulicích Benešova a Masarykova propojí původní zástavbu města se sídlištěm, protože povede od křižovatky u Modrého bodu Benešovou ulicí směrem k "Leninovi" a pokračovat bude kolem kruhového objezdu na křižovatce s Masarykovou ulicí dál k Vodnímu světu a gymnáziu, kde skončí u kruhové křižovatky se Žižkovou ulicí.

Stavět se bude nejen cyklostezka, součástí zakázky je i rekonstrukce přilehlých chodníků a veřejného osvětlení. Cyklostezka v některých úsecích povede mimo vozovku a jinde bude její součástí, jen vymezena jinou barvou dlažby. Cyklostezku postaví společnost KG - SERVIS, která vyhrála výběrové řízení s nejnižší nabídnutou částkou 23,14 mil. korun (bez DPH), většinu nákladů ale město uhradí z již přidělené dotace. Stavět se cyklostezka začne v květnu a na dokončení má firma 35 týdnů.