Matka v trapu link
02.03.
17:00
18:35
95
Sylvie má lásku, rodinu, manželství, dobrou práci. Je pracovitá a zodpovědná. Sylvie všechno zvládne. Proto na ni ostatní spoléhají. Jenže… Najednou má pocit, že se jí život hroutí pod rukama a už to prostě nedává. Má chuť od všeho utéct, získat oddechový čas, aby promyslela, jak dát věci zase do pořádku. Hlavně ovšem musí dát do pořádku sama sebe. Ale kam se dá ukrýt? Kde najít kamarádku, která by jí uvařila meduňkový čaj, poslouchala a na nic se neptala? Je to šťastná náhoda nebo osud, že Sylvie v téhle chvíli potkává Annu? Anna je na první pohled tvrdá ženská, kterou nic neporazí. Ale taky potřebuje kamarádku. Jenom to ještě neví. Něco vám to připomíná? Skorokomedie Matka v trapu je o rodině, lásce a přátelství je možná taky o vás!

Pod hlavními tvůrčími profesemi filmu Matka v trapu jsou podepsány čtyři ženy: scenáristka Uljana Donátová, jejíž román Matka v trapu je předlohou filmu, režisérka Hana Hendrychová a producentky Svatka Peschková a Nela Schlaichertová.

Slovo tvůrčího týmu:

„Začalo možná šťastnou souhrou náhod, ale postupně jsme naši »ženskou sílu« začaly vnímat jako výhodu a pevný základ pro vznik našeho projektu. Jako ženy cítíme vůči hrdinkám příběhu Matka v trapu sympatie, pochopení, ale dokážeme se na jejich problémy podívat i s nadhledem. Naší ambicí bylo, aby si diváci a divačky po zhlédnutí filmu mohli říct: Tohle přece tak dobře znám. Něco podobného potkalo mě, moji kamarádku, našeho společného známého… Matka v trapu je skorokomedie. Proč? Protože život není jenom samá legrace, ale s láskou, přátelstvím a humorem je mnohem hezčí.“

Délka akce: 95 minut
Rok výroby: 2023
Země původu: Česká republika
Žánr: komedie

.