V úterý 28. července před půl osmou hodinou ranní došlo k dopravní nehodě autobusu a osobního automobilu. K události došlo na mimoúrovňové křižovatce silnic I/38 a II/125 (komunikace směřující na obchvat, Pašinku, Kbílek a do Kolína).

"Podle oznamovatele byly na místě dvě zraněné osoby bez nutnosti vyproštění. Krajské operační a informační středisko HZS Středočeského kraje vyhlásilo poplach profesionální jednotce ze stanice Kolín, která k události vyjela se dvěma cisternami, vyprošťovacím automobilem a s velitelským vozidlem. Vzhledem k dislokaci byli hasiči na místě za necelé dvě minuty od výjezdu ze stanice. To už u nehody zasahovala posádka sanitky, která zrovna projížděla kolem," uvedl Petr Svoboda, tiskový mluvčí HZS Středočeského kraje.

"Jak se nakonec ukázalo, zranění ze šesti cestujících z autobusu utrpěla pouze jedna osoba, která byla po nebytném ošetření převezena s tržnou ránou na hlavě do kolínské nemocnice. V osobním autě nebyl zraněn nikdo. Hasiči zajistili místo nehody, udělali na obou vozidlech protipožární opatření a zasypali uniklé provozní kapaliny sorbentem. Kvůli zadokumentování kolize byl na nezbytně nutnou dobu průjezd kolem havárie zcela zastaven, pak policie pustila ostatní dopravu alespoň jedním pruhem," upřesnil tiskový mluvčí.

Plný provoz byl obnoven krátce po deváté hodině, kdy hasiči odstranili z vozovky následky nehody.