V posledních letech je (nejen) Kolín doslova zavalen nejrůznějšími gurmánskými akcemi a festivaly. Ty největší se odehrávají přímo na ploše Karlova náměstí (jarní a podzimní Street Food festival či přehlídka řemeslných pivovarů Craft Beer Fest) a další jsou situovány do vnitřních prostor, nejčastěji Městského společenského domu.

Bude tomu tak i v případě premiérového Festivalu kávy a čokolády, který se v Kolíně letos uskuteční sice poprvé, ale na rozdíl od konkurentů si troufnul "roztáhnout" svou nabídku hned do dvou dnů - ve společenském domě se totiž uskuteční v pátek 17. května od 13 do 18 hodin a v sobotu 18. května od 10 do 18 hodin.

Na rozdíl od výše zmiňovaných akcí vybírají jeho organizátoři vstupné (dospělí 90 Kč, senioři 60 Kč, děti 50 Kč), za něj ale příchozí čeká pestrá nabídka nejrůznějších atrakcí. "Festival je oslavou všeho, co souvisí s kávou a čokoládou a ještě něco navíc! Návštěvníci ochutnají různé druhy pražené kávy a různé styly spolu s množstvím sladkostí s čokoládovou tematikou. Připojte se ke kavárnám, pražírnám, řemeslným čokoládám, pekárnám, cukrárnám, vinařstvím a dalším. Seznamte se s Pampeliškovou kavárnou, zážitkovou degustací kávy z celého světa a výběrovou kávou z Tanzánie. Můžete také ochutnat mistrovskou kremroli nebo čokoládové pralinky. Součástí festivalu bude doprovodný program - přednášky, degustace, workshopy a hudební vystoupení. A pro masožravce budeme mít také něco - ve venkovním prostoru najdete domácí klobásy, uzené, sýry a fermentované maso," zvou do společenského domu pořadatelé.