FlerMarkety (či Fler jarmarky), setkání kreativních rukodělných výrobců z populárního portálu Fler.cz, se pravidelně konají na různých místech republiky. V Kolíně se první takový uskutečnil před pěti lety, v červnu 2019 a od té doby se do Městského společenského domu každoročně vrací.

Nejedná se jen o prodejní trh, ale i o vzájemné sdílení inspirace, takže součástí bývají i dílny k vyzkoušení vlastní šikovnosti. Přijíždí vždy kolem padesáti prodejců s rozmanitým zbožím od marmelád, přes kosmetiku až po oděvní doplňky. Protože komunitu výrobců sdružených na Fleru tvoří mnoho maminek na mateřské dovolené, objevuje se v nabídce i mnoho výrobků určených dětem, ať již jde o hračky, oděvy a další drobnosti. Výrobky z Fleru přitahují kupující zejména tím, že jde o originály vyráběné ručně.

Letošní Flermarket se na obvyklém místě, tedy ve společenském domě, koná v sobotu 15. června od 9 do 14 hodin. Těšit se můžete na dílničky, kožené kabelky, opasky i doplňky, keramiku, bylinky i přírodní kosmetiku, dámskou a dětskou módu, obrazy, domácí sirupy, šperky nepřeberných technik, batohy i kabelky. Atraktivitu akce zvyšuje i to, že vstupné na Flermarket je dobrovolné.

Organizátorky mají svou stránku na Facebooku, na níž se snímky svých řemeslných výrobku představují jednotliví prodejci. Prohlédnout si ji můžete tady.