Vedení města hledá zhotovitele pro jednu z největších zakázek letošního roku, a to energetickou optimalizaci sportovní haly BIOS (u ZŠ Prokopa Velikého). Kapacita haly i charakter stavby zůstane beze změny. Zakázka zahrnuje pouze úpravy, které přispějí k energetické optimalizaci - zateplení, výměna oken a dveří, nová vzduchotechnika, osvětlení, nové obklady a dlažby na hygienickém zařízení a v šatnách.

„Jde o akci, na kterou se nám podařilo získat zhruba pětimilionovou dotaci z Operačního programu Životního prostředí právě na zmíněnou optimalizaci. Cena zakázky je projektantem stanovena na 17, 4 miliony bez DPH. Pokud se nám ji podaří vysoutěžit, tak by mohla být realizována v období mezi březnem a srpnem. Stavební práce potrvají 24 týdnů,“ uvedl starosta Michael Kašpar.

Během jarních měsíců už mohou děti sporovat venku, proto je zahájení prací v tomto období ideální. „Stihne-li se zakázka realizovat do září, tak můžeme s novým školním rokem otevřít i novou respektive opravenou tělocvičnu,“ dodal starosta. Bližší info k výběrovému řízení naleznete zde.