Během víkendu 6. a 7. července bude kolínská jízdárna za nemocnicí hostit osmadvacátý ročník jezdeckých skokových závodů Amazonka – Libich 2024. V rámci víkendových závodů proběhne v Kolíně i další kolo Středočeské jezdecké ligy a vyvrcholením bude poslední nedělní soutěž, které se mohou účastnit pouze ženy. Ta je unikátní, protože jde o jediné závody tohoto druhu v České republice.

Loni tuto prestižní soutěž vyhrála po mnoha letech domácí kolínská jezdkyně Izabela Drbalová se svým koněm Famous 1. Ta se letos pokusí výhru obhájit, což nebude snadné - v celé téměř třicetileté historii soutěže se podařilo vyhrát dva roky po sobě pouze dvěma jezdkyním. Hlavní cenou, která láká do hlavní soutěže na kolínské kolbiště nejlepší jezdkyně z celé republiky, je luxusní italské kontaktní sedlo Equipe od Sedlářství Libich.

Po oba dny začínají závody v 9 hodin ráno a vstup na ně je zdarma. Na různě vysokých překážkách budou soutěžit všechny generace skokanů, od dětí až po seniory. Kromě závodu Amazonka, kterým dvoudenní soutěže v neděli vyvrcholí, bude týž den připraven i závod Amazonečka, určený výhradně pro dívky do 18 let.