Rada města Kolína schválila návrh na přesunutí Klubu pro seniory a OZP (osoby se zdravotním postižením). „Klub doposud fungoval nebo spíše nefungoval v Městském společenském domě v Zámecké ulici. Zástupci Odboru sociálních věcí a zdravotnictví se nově domluvili s Farní charitou na bezúplatném provozování tohoto klubu v Komunitním centru na Zálabí, a to v řádu několika hodin týdně,“ uvedl místostarosta Michal Najbrt.

Na zálabské straně žije velká část seniorů, přemístění klubu jim usnadní cestu za zábavou. Do budoucna by zde měl ještě probíhat projekt Středočeského kraje – POSEZ (Pomoc seniorům a zdravotně postiženým). Přesun by měl proběhnout během podzimu. „Postupně ještě s Farní charitou ladíme Denní centrum pro lidi bez domova, kde by měla fungovat potravinová banka a charitní šatník,“ doplnil Michal Najbrt.

POSEZ je Středočeským krajem definován jako projekt má za úkol koordinovat a propojovat aktivity s ostatními institucemi a partnery jak ve státním, tak i v soukromém sektoru, kteří pracují se seniory a zdravotně postiženými. Kromě toho poskytují informační servis o celém systému sociální péče a základní poradenství předcházející odborné sociální péči. Jsou také místy pro setkávání seniorů a zdravotně postižených a pro jejich společné aktivity. Nabízejí klientům také například možnost vyhledat jakékoliv potřebné informace na internetu.

Město Kolín ještě provozuje další dva seniorské kluby – v Benešově ulici č.p. 644 na ve Štítarech v ulici Na Návsi 34.